Opole z dzieckiem [atrakcje dla dzieci, podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem]

Opole zoo
Jesteś w Opolu z dziećmi i nie masz pomysłu, gdzie możesz się wybrać? Spokojnie! Mam dla Ciebie kilka gotowych rozwiązań. Maluchom na pewno się spodobają, a Ty zdążysz się nacieszysz zorganizowaną podróżą.

 

Co zobaczyć w Opolu z dzieckiem?

 

 • ZOO

  Adres: Spacerowa 10, Opole.
  Godziny otwarcia: codziennie 10-18.
  Ceny biletów: od 12 zł.

Ogród zoologiczny jest kameralny i niewielki. Jednak sposób urządzenia sprawi, że spędzimy tu miłe popołudnie. Dużo zieleni, wąskie uliczki, zacienione ścieżki sprawiają, że maluchy czują się tu wyśmienicie. Dumą zoo są uchatki kalifornijskie, goryle, ale i surykatki (do których można podejść bardzo blisko, ale nie wolno ich karmić). Zoo leży na Wyspie Bolko, która jest miejscem pieszych i rowerowych wycieczek. Nie bez przyczyny nazywają ją „Zielonymi Płucami Opola”. Ciche i spokojne miejsce pozwoli odetchnąć. Jeśli jesteście zmęczeni możecie wybrać się na rejs po Odrze.

 • Staw Zamkowy

  Adres: Barlickiego, Opole.
  Godziny otwarcia: całodobowo.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne.

Przy słonecznej pogodzie Wasze dzieci z przyjemnością wykąpią się w fontannie. Mogą też w niej zatańczyć, bo usłyszą tu hity największych gwiazd polskiej piosenki. Wieczorami natomiast macie szansę zobaczyć multimedialne widowisko, w którym dźwięk przeplata się ze światłem i wodą (godz. 21.30).

 • Wieża Piastowska

  Adres: Piastowska 14, Opole.
  Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 9-17, sobota-niedziela: 11-16.
  Ceny biletów: od 4 zł.

Najstarszym zabytkiem w mieście jest Wieża Piastowska, czyli pozostałość po dawnym zamku. Możecie wejść na jej szczyt, skąd rozciąga się panorama miasta. Ale zanim tam dotrzecie czeka na Was kilka niespodzianek. Najpierw zostaniecie uwięzieni w lochu. Usłyszycie rozmowy więźniów i odgłosy kapiącej wody. To wszystko sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście byli jednym z miejskich złodziejaszków. Na kolejnych piętrach wieży czekają na Was historyczne opowiastki w multimedialnym wydaniu. Warto.

 • Muzeum Wsi Opolskiej

  Adres: Wrocławska 174, Opole.
  Godziny otwarcia: poniedziałek: 9-15, wtorek-piątek: 10-17, sobota-niedziela: 10-18.
  Ceny biletów: od 5 zł.

Wiatraki, kuźnia, karczma, wiejska szkoła – wszystkie te obiekty zostały wykonane z drewna i ukazują świetnie architekturę z XVIII – XX wieku, a znajdują się w Muzeum Wsi Opolskiej. Jeśli na co dzień mieszkacie w dużym mieście, to warto się tu wybrać z maluchami. Do każdej chatki możecie wejść. Zaręczam, że dzieciaki będą zdziwione tym, jak dawniej się mieszkało.

A Wy macie swoje ulubione rodzinne miejsca w mieście? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

Zobacz również: 

P.S. Dane na blogu są aktualizowane co kilka miesięcy. Jeśli wiecie, że w wymienionym obiekcie zmieniły się godziny otwarcia lub ceny biletów – dajcie znać w komentarzu pod postem. Dzięki!

Dodaj komentarz