Lublin z dzieckiem: [atrakcje dla dzieci, podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem]

Paw w Lublinie
Jesteś w Lublinie z dziećmi i nie wiesz, gdzie je zabrać? Mamy dla Ciebie kilka gotowych rozwiązań! Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się z maluchami. Te atrakcje na pewno im się spodobają. 

Co zobaczyć w Lublinie z dzieckiem?

 

 • Ogród Saski

  Adres: Aleje Racławickie 14, Lublin.
  Godziny otwarcia: całodobowo.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne. 

Malowniczy park, do którego prowadzi Krakowskie Przedmieście. Jest zielono, cicho i spokojnie. A co najważniejsze latem – chłodno. Dzieci mogą biegać uliczkami, a dorośli odpocząć na ławce. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie dumnie przechadzające się pawie.

 • Fontanna Multimedialna

  Adres: plac Litewski 5, Lublin.
  Godziny otwarcia: całodobowo.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne.

Fontanna na placu Litewskim to niemała atrakcja dla najmłodszych. W upalne dni mogą się oni popluskać w wodzie (choć wejście do niej jest zabronione to latem ochrona patrzy łaskawszym okiem). Wieczorem natomiast możecie wybrać się na pokaz multimedialny, gdzie woda, światło i dźwięk grają główną rolę. Widzimy się o 21.30 na placu Litewskim.

 • Zalew Zemborzycki

  Adres: Zemborzyce, Lublin.
  Godziny otwarcia: całodobowo.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne. 

Najbardziej popularne miejsce do odpoczynku z dziećmi. Plaża, woda, wyciąg do nart wodnych. Jeśli Wasze maluchy uwielbiają pływać – to miejsce dla Was.

 • Regionalne Muzeum Cebularza

  Adres: Szewska 4, Lublin.
  Godziny otwarcia: codziennie 10-18.
  Ceny biletów: od 14 zł.

Zwiedzanie muzeum odbywa się w towarzystwie legendarnej Esterki i piekarza Franka. Dzięki nim możecie poznać tradycyjny lubelski wypiek. Przepis na cebularza (okrągły placek z cebulą i makiem) i magiczne właściwości jego składników poznacie podczas wypieku aromatycznych placków. A na koniec? Degustacja oczywiście!

A Wy macie swoje ulubione rodzinne miejsca w mieście? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

Zobacz również:

P.S. Dane na blogu są aktualizowane co kilka miesięcy. Jeśli wiecie, że w wymienionym obiekcie zmieniły się godziny otwarcia lub ceny biletów – dajcie znać w komentarzu pod postem. Dzięki!

Dodaj komentarz