Łódź z dzieckiem [atrakcje dla dzieci, podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem]

Miś Uszatek w Łodzi
Jesteś w Łodzi z dziećmi i nie wiesz, gdzie je zabrać? Mamy dla Ciebie kilka gotowych rozwiązań! Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się z maluchami. Te atrakcje na pewno im się spodobają. 

Co zobaczyć w Łodzi z dzieckiem?

 

 • Muzeum Kinematografii

  Adres: plac Zwycięstwa 1, Łódź.
  Godziny otwarcia: poniedziałek: zamknięte, wtorek: 10-17, środa: 9-16, czwartek: 11-18. piątek: 9-16, sobota-niedziela:11-18.
  Ceny biletów: od 7 zł.

Ciekawe muzeum umieszczone w XIX-wiecznej rezydencji Karola Scheiblera.  W piwnicach mieści eksponaty związane z produkcją filmów, na parterze – wystawy stałe i czasowe. Z kolei piętro poświęcone jest animacji. To tu znajdziecie polskie bajki i… fotoplastykon. Maluchy mogą zrobić sobie zdjęcie z Misiem Uszatkiem, czy wybrać się do krainy Muminków. Z kolei dorośli na pewno chętnie zapozują do zdjęć z eksponatami z filmu „Kingsajz” na podwórku muzeum.

 • Ogród Botaniczny

  Adres: Krzemieniecka 36/38, Łódź.
  Godziny otwarcia: (od 1.04 do 31.10) sezon wiosenny: codziennie 9-19, sezon letni: codziennie 9-20, sezon jesienny: codziennie 9-17.
  Ceny biletów: od 4 zł.

Idealne miejsce na spacer. Szczególnie polecane, kiedy kwitną tulipany. Wtedy zobaczycie tu około 40 odmian tulipanów w ponad 60-tysięcznej kolekcji. Scenografia jak z bajki! Kiedy się zmęczycie możecie odpocząć na ławeczce przy skansenie. Dla niestrudzonych wędrowców proponuję odwiedzić jeszcze łódzkie zoo.

 • Palmiarnia

  Adres: Piłsudskiego 61, Łódź.
  Godziny otwarcia: od kwietnia do września: codziennie 10-18, od października do marca: codziennie 9-16.
  Ceny biletów: od 5 zł.

Położona w Parku Źródliska palmiarnia podzielona jest na pawilon śródziemnomorski, tropikalny i pomieszczenie z kolekcją kaktusów. Znajduje się tu nie tylko całkiem pokaźna kolekcja roślin (także mięsożerne), ale też dom  kilku ryb i żółwi.

A Wy macie swoje ulubione rodzinne miejsca w mieście? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

Zobacz również: 

P.S. Dane na blogu są aktualizowane co kilka miesięcy. Jeśli wiecie, że w wymienionym obiekcie zmieniły się godziny otwarcia lub ceny biletów – dajcie znać w komentarzu pod postem. Dzięki!

 

Dodaj komentarz