Kraków z dzieckiem [atrakcje dla dzieci, podróże z dzieckiem, zwiedzanie z dzieckiem]

Kopiec Piłsudskiego
Jesteś w Krakowie z dziećmi i nie wiesz, gdzie je zabrać? Mamy dla Ciebie kilka gotowych rozwiązań! Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się z maluchami. Te atrakcje na pewno im się spodobają. 

Co zobaczyć w Krakowie z dzieckiem?

 

 • ZOO

  Adres: al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, Kraków.
  Godziny otwarcia: codziennie 9-18.
  Ceny biletów: od 10 zł.

Jeśli szukacie nowoczesnych wybiegów i stosu atrakcji – to nie tutaj. W tym zoo panuje spokój i krakowski klimat. Położone z dala od centrum miasta jest oazą zwierząt. Pawie często przechadzają się po uliczkach, pokazując dumnie ogony. Niedawno do mieszkańców ogrodu dołączyły pingwiny. Zdecydowanie lepiej wybrać się do zoo latem, kiedy większość zwierząt jest na wybiegach. Aha! Sprawdźcie godziny karmienia – maluchy będą na pewno zachwycone, kiedy zobaczą sztuczki fok czy pingwinów, które chcą dostać rybkę!

 • Lasek Wolski

  Adres: al. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, Kraków.
  Godziny otwarcia: całodobowo.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne. 

Zielone płuca Krakowa. Jedno z ulubionych miejsc relaksu mieszkańców. Tuż obok zoo znajdują się liczne ścieżki spacerowe, którymi możecie powędrować do starych fortów. Jest cicho i spokojnie. Dzieciaki będą mogły się wybiegać.

 • Kopiec Kościuszki (lub inne kopce)

  Adres: al. Waszyngtona 1, Kraków.
  Godziny otwarcia: sezon zimowy: 9.30-15, sezon wiosenny i jesienny: 9.30-18, sezon letni: 9.30-19.
  Ceny biletów: od 10 zł.

Najładniejszy widok na miasto roztacza się stąd, kiedy już się ściemni. Z najmłodszymi można jednak zdobyć szczyt o każdej porze dnia. Pod kopcem czekają na Was popularne postacie z wosku. Wycieczkę można zakończyć na Salwatorze, a stamtąd pieszo bądź tramwajem dojechać na Rynek.

 • Park Jordana

  Adres: al. 3 Maja 11, Kraków.
  Godziny otwarcia: codziennie do godz. 22.
  Ceny biletów: zwiedzanie bezpłatne.

Ulubione miejsce maluchów. Kolorowa ciuchcia, czerwone czterokołowce, basen z łódkami i lody! W letnie weekendy naprawdę dużo się tu dzieje, więc warto zabrać dzieci na spacer wzdłuż krakowskich Błoń kończąc w Parku Jordana.

 • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

  Adres: Aleja Pokoju 68, Kraków.
  Godziny otwarcia: sezon wiosenny i letni: poniedziałek-piątek: 8.30-19, sobota-niedziela: 10-19, sezon jesienny: poniedziałek-piątek: 8.30-15, sobota-niedziela: 10-17.
  Ceny biletów: od 8 zł.

Choć został wybudowany stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku to cieszy się sporą popularnością. Maluchom pozwala zrozumieć świat przyrody i prawa fizyki. Mogą w nim zobaczyć m.in. kołyskę Newtona, kalejdoskop czy pływający taras.

A Wy macie swoje ulubione rodzinne miejsca w mieście? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

Zobacz również: 

P.S. Dane na blogu są aktualizowane co kilka miesięcy. Jeśli wiecie, że w wymienionym obiekcie zmieniły się godziny otwarcia lub ceny biletów – dajcie znać w komentarzu pod postem. Dzięki!

 

Dodaj komentarz